Search
Joovs Videos
Search:
Jak piją Rosjanie - film dokumentalny o Rosjanach - cały dokument - LEKTOR PL

Title: Jak piją Rosjanie - film dokumentalny o Rosjanach - cały dokument - LEKTOR PL
Category: People
Description: Jak piją Rosjanie lub jak się pije w Rosji - film dokumentalny o Rosjanach - cały dokument - LEKTOR PL. Za co kochamy Rosję, (Rosjan) - wiele filmów z tej serii krąży na youtube o pijanych Rosjanach. Z filmu dowiesz się jak to jest u wschodnich sąsiadów z tym piciem i imprezami. Polecam dokument - nie jest zbyt długi ale na pewno pozwoli choć trochę poznać kulturę Rosji.
Wszelkie prawa autorskie należą do producentów oraz stacji emitujących dany program.
Powoli Rosjanie zaczynają walczyć z powszechnym alkoholizmem na co przykładem jest artykuł poniżej.
Ograniczenie reklamowania napojów alkoholowych w mediach wprowadzono w tym tygodniu w Rosji. Ich spożycie u naszych wschodnich sąsiadów ponad dwukrotnie przekracza normy wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia.Zmiany, dotyczące reklamowania napojów zawierających powyżej 5 proc. alkoholu w telewizji, radiu, internecie, środkach transportu publicznego i na billboardach, zatwierdził prezyden Władimir Putin. Od stycznia 2013 obejmą również prasę. Obecnie reklamy alkoholu mogą pojawiać się w gazetach, jednak nie na okładkach.

Od tej pory reklamy nie będą mogły zawierać wizerunków ludzi i zwierząt, nawet w formie animowanej (dotąd zakazane było tylko wykorzystanie wizerunku nieletnich). Imprezy promocyjne, na których oferuje się próbki alkoholu, będzie można organizować tylko w stałych obiektach handlowych; zakazany w nich będzie udział nieletnich i oferowanie im próbek alkoholu. Zakaz reklam alkoholu w transporcie publicznym obejmie już nie tylko pojazdy, jak do tej pory, lecz także przystanki autobusowe oraz dworce kolejowe i stacje metra.

Decyzja Kremla uderzy prawdopodobnie w producentów legalnego alkoholu, ale nie w czarny rynek - powiedział BBC jeden z ekspertów. Nie sądzę, żeby miała ucierpieć destylarnia w którejś z republik kaukaskich, gdzie sprzedaje się wódkę nielegalnie, bardzo tanio, bez cła czy podatku - powiedział przewodniczący rosyjskiego Związku Producentów Alkoholu Dmitrij Dobrow.

Nie jest pewne, jak nowe regulacje w zasadach reklamowania alkoholu miałyby być wprowadzone w internecie - dodał Dobrow. Niektóre firmy prawdopodobnie przeznaczą część budżetu na reklamę na stronach na serwerach poza Rosją. Spożycie alkoholu w Rosji wynosi ok. 18 litrów rocznie na osobę i ponad dwukrotnie przekracza limit ustalony przez Światową Organizację Zdrowia (8 litrów).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------

----------------------------------

Rosja,rosjanie,pijacy,pijaństwo,pijani,napici,za,co,kochamy,rosje,we,love,russian,alkohol,bimber,chlory,żule,zule,wódka,wodka,wino,piwo,alkoholicy,alkoholizm,obyczaje,drinki,impreza,biba,party,imprezowanie,melanz,melanzowanie,dokument,dokumentalne,dokument lektor,polski lektor pl,filmy dokumentalne,discovery,discovery channel,planete,national geographic,film dokumentalny,hbo,nauka,technika,edukacja,na faktach,prawdziwe historie,historia,dokumenty


Like us on Facebook